Vlera mesatare e secilit përdorues në Facebook është 16 dollarë
 
Shperndaje
ikub#: 2105040016
Vlera mesatare e secilit përdorues në Facebook është 16 dollarë Llogaritjet mbi të dhënat tremujore. Marketplace ka 1 miliard përdorues
Për Facebook, vlera mesatare e secilit përdorues është 16 dollarë në muaj. Për të bërë llogaritjen ka menduar faqja chartr.co që merret me statistikat, bazuar në të dhënat e fundit nga raporti tremujor i gjigantit të rrjetit social të publikuar disa ditë më parë.
Facebook raportoi 26 miliardë dollarë të ardhura në një tremujor të vetëm. Falë reklamave të shënjestruara në 3 muajt e parë të këtij viti, ai fitoi më shumë se 48 dollarë për përdorues, ose rreth 16 dollarë në muaj. 
Në dritën e këtyre përpunimeve, kundërshtimi i Facebook ndaj funksionit të ri të privatësisë të vendosur disa ditë më parë nga Apple është edhe më i qartë, i cili u jep përdoruesve mundësinë për të kufizuar gjurmimin e të dhënave që aplikacionet mund të ndajnë pikërisht për qëllimet e reklamave të shënjestruara. 
Zuckerberg, shpjegon chartr.co, po përpiqet të trajtojë ndryshimin duke u përqendruar në tregtinë elektronike në veçanti. Sipas faqes së specializuar Engadget, Facebook Marketplace, ku përdoruesit blejnë dhe shesin mes tyre, ka 1 miliard përdorues dhe ka më shumë se një milion dyqane, me më shumë se 250 milion klientë. 
 
Shfleto artikuj te tjere per: FACEBOOK PERDORUES VLERA

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved